İçeriğe Geç

Tarafların sözleşme kurmaya yönelik ortak ve birbirine uygun irade açıklamaları ile sözleşmeler kurulmaktadır. Bu noktada kimi sözleşmelerin geçerli olarak kurulabilmeleri için taşıması gereken şekil şartları mevcutken kimi sözleşmeler için ise tarafların açık ya da zımmi irade beyanları yeterlidir. Bu sebeple de hukukun her alanında sözleşmeler ile karşılaşılabilmektedir.
Türkarslan Hukuk olarak öncelikle müvekkilin bu sözleşmeyi yapma amacı net bir şekilde ortaya koyulmakta, akabinde taraflar arasındaki sözleşme öncesi görüşmelere yürütülmekte, tarafların ana noktalar üzerinde anlaşmaları halinde ise sözleşmelerin hazırlanması aşamasına geçilmektedir. Sözleşmeler taşıması gereken şekil şartlarına uygun olarak hazırlandıktan sonra taraflarca akdedilir.
Sözleşme hukukunun alanı çok geniş olmakla sözleşmelerle tüketici, iş ve ticaret hukukunda çok daha fazla karşılaşılmaktadır. Hayatın bu kadar içerisinde olan bir alan olması ve ileriye yönelik bağlayıcı unsurlar barındırması nedeniyle sözleşmelerin nitelikli olarak hazırlanması gerekmektedir.
Büromuzca müvekkillerimize öncelikle proaktif (önleyici) hukuk hizmeti verildiğinden ileriye yönelik olarak çıkabilecek uyuşmazlıklar henüz doğmadan değerlendirilir ve çözümü için en uygun çözümler tespit edilir. Bu aşamada tarafımızca sözleşme hazırlanırken ya da tadil edilirken sözleşmelere aykırılık halleri üzerinde durulmaktadır. Zira cezai yaptırımlar ile tazminat yükümlükleri tarafları bağlayacaktır.
Bu kapsamda Türkarslan Hukuk ekibi sözleşmeler üzerinde detaylı bir çalışma yürütürken önleyici hukuk hizmetini ön planda tutmakta ancak bu durumun müvekkile fayda getirmeyecek olması halinde dava ve icra yollarına başvurmaktadır.

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Çerez Politikası hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.