İçeriğe Geç

İş hukuku, işçilerin, işverenlerin ve sendikaların haklarını gözeten bir koruma alanı yaratmaktadır. Türkarslan Hukuk, işçi, işveren ve sendika vekilliği yaparak iş hukukunun tüm alanlarına ilişkin olarak müvekkillerine kapsamlı bir hukuk hizmeti sunmaktadır.
Türkarslan Hukuk, alanında tecrübeli ekibiyle birlikte işveren sıfatına sahip olan müvekkilleri için iş sözleşmelerinin düzenlenmesinden, tadil edilmesine, feshedilmesine, işyeri uygulamalarının tespit edilmesinden işyeri çalışma ve usullerinin hazırlanmasına, işçilerin çalışma alanlarının tespit edilmesinden tazminat taleplerine kadar kapsamlı olarak danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu aşamada ileriye yönelik olarak çıkabilecek uyuşmazlık konuları öngörülerek hak kayıpları önlenmeye çalışılmaktadır. İşyeri çalışma ve usullerinin hazırlanması süreci içerisinde müvekkili ile sıkı ve uyumlu bir çalışma yürütmektedir. İş sözleşmelerinin, işyeri uygulamalarının, işyeri çalışma ve usullerinin nitelikli bir şekilde hazırlanması ile işveren sıfatına sahip müvekkillerin haklarının korunduğu gibi bu işyerinde çalışan işçilerin de sistematik, uyumlu ve verimli çalışmalarına katkı sağlamaktadır. Başka bir ifade ile işyerinde huzurlu bir çalışma ortamı yaratılması işçileri de olumlu etkilemekte daha verimli bir ortamda çalışmalarını sağlamaktadır.
İşveren ile sendikalar arasındaki ilişkilerde de müvekkillerinin haklarını koruyan Türkarslan Hukuk, toplu iş sözleşmeleri müzakerelerinden sözleşmelerin hazırlanmasına, akdedilmesine kadar tüm yasal prosedürleri yürütmektedir. Yine işveren sıfatına sahip müvekkillerle SGK arasındaki müzakereler ve hukuki prosedürler yürütülmektedir. Türkarslan Hukuk, ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümü için arabuluculuk gibi alternatif çözüm yollarına öncelik tanımaktadır. Bu kapsamda en düşük maliyet ile en kısa sürede uyuşmazlıkları çözmektedir.
Türkarslan Hukuk işçi sıfatına sahip müvekkillerine de kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İşçilik alacakları, kıdem tazminatı, ödenmemiş primler, kullandırılmamış izinler, tazminat talepleri ile hizmet tespit davaları gibi birçok alanda müvekkillerinin haklarını gözetmektedir. Yine işçi ile sendika arasında çıkan uyuşmazlıklarda da müvekkillerinin haklarını korumaktadır. Türkarslan Hukuk yine alternatif çözüm önerilerini ön planda tutmaktadır.

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Çerez Politikası hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.