İçeriğe Geç

Uluslararası Ticaret gerek taraflar gerekse de ticaretin yapılacağı ülkeler açısından yabancılık unsuru barındırmaktadır. Bu kapsamda Türkarslan Hukuk ekibi, yürütülecek olan tüm iş ve işlemler açısından ulusal ve uluslararası mevzuatı göz önüne alarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Türkarslan Hukuk, 5718 Sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku başta olmak üzere diğer mevzuatları da dikkate alarak uluslararası ticaretin yapılabilmesi açısından müzakerelerin yürütülmesinden sözleşmelerin hazırlanmasına, tadiline, akdedilmesine, yükümlülüklerin ifa edilmesinden sözleşmelerin feshine, tazminata konu işlemlerin yürütülmesine kadar müvekkillerine kapsamı bir hizmet sunmaktadır.
Türkarslan Hukuk’un temel ilkeleri arasında önleyici hukuk hizmetlerinin ön plana çıkartılması hususu yer almaktadır. Bu çerçevede öncelikli olarak uluslararası ticaret faaliyeti yürüten müvekkilin iş ve işlemlerine dayalı olarak kapsamlı bir rapor sunulur. Anılan noktalara ilişkin olarak çalışmalar yürütülürken yabancılık unsuru barındıran ülkenin hukuku da incelenir ve ileriye yönelik olarak ortaya çıkabilecek olası riskler tespit edilerek müvekkil bilgilendirilir.  Müvekkil ile sıkı bir ilişki içerisinde yürütülen bu aşamada uluslararası ticaretin konusundan taraflara ve sözleşmeye uygulanacak hukuka kadar tüm noktalar müvekkil ile değerlendirilir. Müvekkilin lehine olacak hukuk seçimi yapılarak iş ve işlemlerin bu kapsamda yürütülmesi sağlanır.
Çözüm odaklı bir tutum ile hareket eden Türkarslan Hukuk ekibi, taraflar arasında herhangi bir uyuşmazlığın meydana gelmesi halinde öncelikli olarak arabuluculuk, tahkim gibi alternatif çözüm yollarını tüketmeyi tercih etmektedir. Ekipçe benimsenen bu tutum ile müvekkilin haklarına daha kısa sürede ve en az masraf ile ulaşılması sağlamaktadır.

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Çerez Politikası hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.