İçeriğe Geç

Sinai Mülkiyet Kanununda faydalı modelin, markanın, tasarımın ve patentin sinai mülkiyet hakkının konusunu oluşturduğu hüküm altına alınmıştır. Kanunun 82. Maddesinde “Teknolojinin her alanındaki buluşlara yeni olması, buluş basamağı içermesi ve sanayiye uygulanabilir olması şartıyla patent verilir.” şeklinde yer alan düzenleme ile patent alınabilmesi için taşınması gereken ana noktalar çizilmiştir. Yine kanunun 82. Maddesinin devamında ve 83. Maddesinde patentlenebilir ve istisnaları hüküm altına alınmıştır.
Türkarslan Hukuk alanında uzman ekibiyle birlikte Avrupa patent başvuruları da dahil olmak üzere müvekkillerine kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Müvekkillerinin taleplerine yönelik nitelikli bir araştırma yaparak süreci takip eden Türkarslan Hukuk ekibi ileride doğabilecek riskleri de araştırma süzgecinden geçirerek müvekkili bilgilendirmektedir. Ardından patent ve faydalı model başvurusu yapabilmek adına hukuki süreci başlatmaktadır. Böylece ileride müvekkilin sorumluluğunu doğuracak herhangi bir ihlalin doğmasına sebep olabilecek hususları daha sürecin en başından engellemektedir.
Türkarslan Hukuk, Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapılmasından kurum kararlarına itirazlara, faydalı model haklarının ihlali konulu davalara kadar her türlü süreçte müvekkillerine hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Hak ihlalleri kapsamlı tazminat davalarında da yine müvekkiller en iyi şekilde temsil edilmektedir.
Türkarslan Hukuk ekibi uyuşmazlıkların çözümü aşamasında imkan bulunması halinde ve müvekkilin daha kısa sürede haklarına ulaşabilmesi için dava ve icra kanalı yolunu en son çare olarak kullanmaya özen göstermektedir. Alternatif ve önleyici hukuk prosedürleri ön planda tutulmaktadır.

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Çerez Politikası hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.