İçeriğe Geç

Elektronik ticaretin günden güne ön plana çıkmasıyla birlikte internet ortamında da çok daha fazla hak ihlali yaşanmaktadır. Bu ihlaller kimi zaman Ceza Kanununun konusunu oluşturmakta kimi zaman Sinai Mülkiyet Kanunu ihlal edilmekte, kimi zaman Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ihlal edilmekte, kimi zaman ise Ticaret Kanunu ile Borçlar Kanunu ihlal etmektedir.
Türkarslan Hukuk alanında tecrübeli ekibiyle birlikte müvekkillerinin haklarını internet ortamında da korumaktadır. Elektronik ticaret başta olmak üzere şirketlerin ve bireylerin alan adlarını tescil ettirmekte, alan adlarının markalaşmasını sağlamakta, bu alan adlarını korumaktadır.
Yine sosyal medya kanalıyla da hem şirketler nezdinde hem de bireyler nezdinde birçok hak ihlal edilmektedir. Sosyal medya üzerinden bireylere yönelik olarak hakaret suçu, özel hayatın gizliliği ve kişisel veriler ihlal edilmekte iken Şirketler nezdinde ise haksız rekabet hükümleri ve markaya ilişkin hükümler ihlal edilmektedir.
Bu kapsamda Türkarslan Hukuk ekibi savcılığa suç duyurusunda bulunarak hak ihlalinde bulunan kişilerin IP adreslerinden kimliklerinin tespit edilmesi ile sürece başlayıp bu kişiler hakkında kamu davası açılması için gerekli işlemleri yapmaktadır. Yine müvekkillerinin tazminat taleplerine ilişkin süreçler konusunda da hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.
Türkarslan Hukuk ekibi uyuşmazlıkların çözümü aşamasında imkan bulunması halinde ve müvekkilin daha kısa sürede haklarına ulaşabilmesi için dava ve icra kanalı yolunu en son çare olarak kullanmaya özen göstermektedir. Alternatif ve önleyici hukuk prosedürleri ön planda tutulmaktadır.
 

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Çerez Politikası hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.